®
Tradycja sztuki damasceńskiej ma już ponad 2000 lat. Wraz z upływem czasu udoskonalana i rozwijana, przetrwała do obecnej chwili. Pierwotnie rzemiosło to było doprowadzoną do perfekcji kowalską obróbką metalu, pozwalającą uzyskiwać stal o wyjątkowej wytrzymałości. Miecze i sztylety wykonane tą metodą zdobione były przez charakterystyczne, przepiękne ornamenty.
Nasza firma postawiła sobie za cel zdobienie metali, już nie co prawda broni, lecz wszelkiego rodzaju ozdób, pamiątek i innych przedmiotów użytkowych.
Oferujemy szeroki zakres usług, przy użyciu najnowszych technologii grawerskich grawerowaniem 3D włącznie. Wykorzystujemy techniki komputerowe, jak i tradycyjne metody, by uzyskać efekty zadawalające naszych klientów.
Grawerowanie przeprowadzamy na różnych materiałach, m.in.:
- metale szlachetne (złoto, srebro, tytan)
- metale kolorowe (mosiądz, miedź, aluminium, brąz)
- stal nierdzewna
- tworzywa sztuczne
- szkło, akryl, pleksi, PCV
- drewno
- skóra
- laminaty kolorowe (przedstawiamy Państwu wybrane wzory laminatów grawerskich wykonanych z modyfikowanego akrylu, mikropowierzchni ABS oraz akrylu wylewanego. Cechują się one lekkim połyskiem, matową powierzchnią, imitacją powierzchni metalowej lub powierzchnią chropowatą. Laminaty mają zastosowanie wewnętrzne i zewnętrzne.  Obróbka grawerska z dobraniem kolorystyki oraz faktury materiału daje znakomity efekt końcowy - elegancja połączona z profesjonalizmem i trwałością).
- szkło
- kamień.
Możliwości technologiczne pozwalają nam grawerować niezwykle precyzyjnie na powierzchniach bardzo małych i delikatnych, dlatego umiejętnie wykonujemy też grawer na biżuterii srebrnej, złotej, tytanowej oraz innych metalach szlachetnych. Inwestujemy ciągle w nowe maszyny, technologie, pozyskujemy nowe, coraz trwalsze i efektowniejsze materiały, rozszerzamy rynki zbytu.
Firma nasza jest otwarta na wymagania klientów, stawia na solidność, estetykę, jakość i oryginalność wykonywanych usług. Opracowujemy grafikę w pełnym zakresie (skanowanie, wektoryzacja) na potrzeby zlecenia. Realizujemy indywidualne projekty i pomysły naszych klientów.
Poza możliwościami stworzenia własnej grafiki dysponujemy gotowymi znakami i symbolami graficznymi o powszechnym zastosowaniu oraz ponad 2000 rodzajami czcionek alfabetu polskiego, niemieckiego, arabskiego, greckiego, hebrajskiego, cyrylicy oraz znakami chińskimi i japońskimi.
W ramach szeroko pojętych usług grawerskich wykonujemy:
- tabliczki informacyjne na drzwi
- tablice informacyjne i szyldy
- tabliczki opisowe do urządzeń sterowniczych (tzw. znamionowe)
- tabliczki pamiątkowe, dyplomy, certyfikaty, nagrody, statuetki itp.
- tabliczki na puchary, obrazy i inne upominki
- wkładki do form, matryce, stemple
- medale tłoczone, grawerowane, odlewane
- szyldy grawerowane na mosiądzu, stali nierdzewnej, laminatach, aluminium
- znaczki okolicznościowe (emaliowane, odlewane, trawione, polimerowe, żywiczne)
- referentki, pieczęcie do laku
- grawerowanie kamieni do plombownic
- breloki, numerki, żetony do kluczy, szatni (we wszystkich kolorach)
- grawerowanie w złocie, srebrze, platynie, stali, tytanie (biżuteria i zegarki)
- grawerowanie w gadżetach reklamowych (wizytownikach, długopisach oraz innych przedmiotach okolicznościowych)
- identyfikatory i inne tabliczki imienne
- tabliczki systemów informacji wizualnej
- dyplomy na podkładach drewnianych, szklanych (tzw. plakiety ozdobne)
- upominki reklamowe na indywidualne zamówienie z logo
- grawerowanie ryngrafów
- grawerowanie pamiątek do chrztu i komunii
- grawerowanie tabliczek odlewanych z mosiądzu (ponad 50 wzorów)
- inne prace grawerskie.
Ta krótka charakterystyka oferty na pewno przybliżyła Państwu nasze możliwości techniczne w dziedzinie grawerstwa. W zależności od wielkości oraz ilości składanych zleceń czeka na Państwa szeroki wachlarz rabatów cenowych.